FAQ

18.12.2013 18:51

FAQ

 

Môžem tancovať s akýmkoľvek psom a začať aj v dospelosti?

 

Áno, dogdancing je vhodný pre všetky plemená psov aj krížencov. Každý psík je schopný učiť sa, v akomkoľvek veku. Psy, tak ako ľudia, sa učia celý život.

 

Ako mám začať s dogdancingom?

 

Psík by mal byť najprv dobre vychovaný a socializovaný. Ak sa dokáže sústrediť na človeka a ovláda jdnoduché cviky z poslušnosti (sadni, ľahni, poloha pri nohe), môžeme začať s učením trikov.

 

Aké metódy tréningu mám používať?

 

Predovšetkým také, pri ktorých to psa baví! Dogdancing je o hre a o harmónii  človeka a jeho psa, obaja musia mať z cvičenia radosť. Práca a učenie formou hry, používanie akýchkoľvek donucovacích prostriedkov (ostnatý či elektrický obojok) je nanajvýš nevhodné a neprípustné.

 

Čo je tá pozitívna motivácia?

Pozitívna motivácia znamená psíkovi ukázať, že práca je hra a zábava. Používame hračky, maškrty, usmievame sa, tešíme a hlavne psíka veľa chválime. Ak psík spraví pri cvičení chybu, nikdy ho netrestáme, ale cvičíme ďalej, odmeníme správne opakovanie cviku. Pozitívne psa motivovať znamená pozitívne myslieť a trpezlivo psíkovi ukazovať a vysvetľovať, čo od neho chceme. Nikdy nezabudneme na to, že chyba nie v psovi, ale v jeho psovodovi!

 

Akú hudbu vybrať?

 

Hudba má v prvom rade podčiarknuť prejav psa a jeho psovoda, teda voľte hudbu, aká sa vám len páči, ak sa bude hodiť k tempu psíka. Pomalé psy potrebujú pomalšie tempo, rýchlejšie psy zas rýchlejšie tempo.

 

Kedy sa môžem prihlásiť na prvú súťaž?

 

Akonáhle sa psík dokáže sústrediť na svojho psovoda a ovláda niekoľko cvikov, zapojených do choreografie. Je vhodné otestovať psíka na rôznych ukážkach a vystúpeniach,  ktorých sa na Slovensku organizuje vcelku dosť, hlavne na početných orieškiádach.